Σύμφωνα με ενημέρωση της Β΄ ΕΛΜΕ Δωδεκανήσου παραμένουν ακόμη αρκετά κενά στα σχολεία των Δωδεκανήσων. Μεταξύ των άλλων στο Εσπερινό Γυμνάσιο της Λέρου υπάρχουν 4 κενές ώρες Θεολόγου με συνέπεια να μην διδάσκεται στο σχολείο το μάθημα των Θρησκευτικών.
Ο άνθρωπος δεν μπορεί να κρίνει την βούληση του Θεού
ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ - Δεν θα έπρεπε, αγαπητοί μου, στον τόπο μας να υπάρχει ούτε ένας άπιστος και άθεος. Γιατί...