Ι.Μ. ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ: Την μεσημβρίαν της Κυριακής, 11ης Ιουλίου 2021, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Μαρωνείας κ. Παντελεήμων τέλεσε την ακολουθία του Αγιασμού επί τη ενάρξει της δεύτερης κατασκηνωτικής περιόδου αγοριών και ευχήθηκε καταλλήλως.
Στις κατασκηνώσεις της Μητροπόλεως, σύμφωνα με όλα τα μέτρα προστασίας που έχουν θεσπιστεί από το Υπουργείο Υγείας, δίδεται η ευκαιρία για επικοινωνία της Εκκλησίας με την νέα γενιά και η προσευχή, η έπαρση της Σημαίας, οι αθλοπαιδιές, το θαλάσσιο μπάνιο, οι συναντήσεις ομάδων, εξασφαλίζουν μια ευχάριστη κοινωνική συμβίωση.
Τέλος, ο Σεβασμιώτατος ευχαρίστησε τους γονείς που εμπιστεύονται τα παιδιά τους στην Εκκλησία και τόνισε την ανιδιοτελή προσφορά των στελεχών και ομαδαρχών που αποτελεί αξιομίμητο παράδειγμα.
ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ